Különleges, gyerekeknek szóló rendezvény került megrendezésre a hétvégén Tehetségfesztivál néven.
Az esemény célja egy olyan tehetségtematikájú program létrehozása volt, ahol a gyermekek játékos és izgalmas módon ismerhették meg a különböző foglalkozásokat a művészetektől egészen a természettudományokig.
A fesztivál helyszíne a budakeszi Szilfa-tisztás volt, ami a Vadaspark közelsége miatt még érdekesebbé tette az eseményt. Az egész napos program, mely egybeesett a gyereknappal, lehetőséget teremtett arra, hogy a tehetséget, mint lehetőséget tágabban megismerjék, amelyet a különböző területekről érkezett hazai előadók saját életútjukkal, megfogalmazásukkal és történetükkel mutattak be.
Rengeteg interaktív program várta a gyerekeket
Vendégszereplőként olyan előadók vettek részt az eseményen, akik igazi példaképek lehetnek a gyermekek számára, hiszen jelentős eredményeket értek el a saját szakmájukon belül:
- Bácsi Péter – birkózó Európa és világbajnok, olimpikon, világ- és Európa-bajnok magyar birkózó, a Ferencváros versenyzője
- Lukoviczki Réka – „Robotlány” blogger és motivációs előadó
- Dr. Szalai Sándor – űrszondafejlesztő mérnök
- Dr. Ősi Attila – őslénykutató, geológus
- Dr. Gerberné Farkas Zsuzsanna – szervezetfejlesztő, tréner
- Végh Bálint – autóipari tanácsadó, PwC Magyarország Üzleti tanácsadás üzletágának szakértője, (ex)gasztroblogger, hosszútávfutó
Novák Katalin nyitotta meg a rendezvényt
A rendezvényt Novák Katalin, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár nyitotta meg, majd köszöntőt mondott Jávor Balázs, az új Nemzedék Központ Nonprofit Kft. tehetségfejlesztési igazgatója.
Jávor Balázs is köszöntőt mondott
A nap folyamán fiatal tehetségek is lehetőséget kaptak a bemutatkozásra, akik változatos művészeti produkciókat mutattak be, majd a nap végén a már befutott tehetség, Radics Gigi lépett fel.
A Csillagszemű táncegyüttes bemutatója
A Csillagszemű táncegyüttes bemutatója
A FitKid (Csongrád) bemutatója
Az esemény a pedagógusokat is segíti gyakorlati és módszertani szempontból, hogy új ötleteket merítsenek, és szakmai tudásuk gazdagodjon a tehetséggondozás terén.
Az interaktív standokon, a műhelymunkákat irányító szakemberek az élmény alapú tanulás eszközeivel segítették a gyerekek és a felnőttek bevonódását a tehetségterületekhez kapcsolódó tevékenységekbe.