Ingyenesen letölthető okostelefonos kétéltű- és hüllőhatározó alkalmazást készített a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) és a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesület.
Az Android és iOS rendszereken futó kétéltű- és hüllőhatározó alkalmazás a Magyarországon előforduló 17 kétéltű és 18 hüllő faj terepi azonosításához nyújt segítséget 41 színes illusztrációval, 12 béka hangjával és részletes fajleírásokkal – olvasható az MME szerdai közleményében.
A két szervezet második közösen fejlesztett alkalmazása azoknak készült, akik kezdők, de tudni szeretnék, hogy milyen kétéltűt vagy hüllőt láttak a kertben, a vízparton vagy az erdőben. A határozást megkönnyíti, hogy az alkalmazás akár már egy kiválasztott határozójegy alapján megmutatja a lehetséges fajokat, de további szűkítésre is van mód, például alakjuk, színük és a megfigyelt élőhely alapján.
Az egyes fajok adatlapján a rövid fajleírás mellett a latin és angol név, a rendszertani besorolás és természetvédelmi érték is megjelenik, az adatlap alján található link segítségével pedig az MME oldalán elérhető, Magyarország kétéltűi és hüllői című oldalra juthatnak el a felhasználók. Itt a fajokról bővebb leírások és állományadatok olvashatók, valamint videókat és fotókat is találhatnak az érdeklődők.
Az alkalmazás lexikon funkciója azokat segíti, akik csak ismerkedni szeretnének a fajokkal, játékokkal pedig a megszerzett tudás tesztelhető is.