A Design Hét Budapest 2016 rendezvénysorozatának keretében került sor a hazai designszakma legrangosabb kitüntetéseinek, a Magyar Formatervezési Díjak, valamint a Design Management Díj elismeréseinek átadására. A díjazott és kiállítási jogot nyert alkotásokat nagyszabású tárlat keretében ismerheti meg a nagyközönség.
A Nemzetgazdasági Miniszter által meghirdetett díjat és a szaktárcák által felajánlott különdíjakat négy kategóriában – termék, terv, vizuális kommunikáció és diákmunka – nyerte el tizenkét díjazott. Bár első látásra különböző projektekről van szó, mindben közös a magas szintű formai megvalósítás, a nemzetközi színvonalú designszemlélet, az innováció és a piacorientáltság.
Termék kategóriában Magyar Formatervezési Díjas: a The Hammer moduláris csúzli, tervező: Selján Márk Endre, a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatója.
Bettina így mesél tervezői mentalitásáról, terveiről, hogy mit jelent neki ez a díj:
„Nem mindennapi útvonalat választottam a divattervezésig. Gyermekkoromban határoztam el magam a művészetek mellett. Tanulmányaimat ötvös szakon kezdtem a Pécsi Művészeti Középiskolában, majd a Nyugat-magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetének Formatervező szakán diplomáztam. Végül e két terület ötvözésén gondolkodva jelentkeztem a Budapesti Metropolitan Egyetem Divat- és textiltervezés mesterszakára. Első féléves feladatként készítettem azt a pályamunkát, amellyel a díjat nyertem.
Pályamunkám iskolai feladatként indult Droppa Judit és Konsánszky Dóra vezetésével. A kelet-ázsiai művészeti ágakat választottam témámul, kutatásom és reflektációm a kortárs japán építészekről szólt. Izgalmas számomra munkájukban az összhangot képviselő szerves kapcsolat az épületek és a környezet között.
Nagyon fontos pozitív szakmai visszajelzés számomra a Magyar Formatervezési Díj, lendületet ad további terveim megvalósításához.
A jövőben folytatni szeretném a kollekciómra jellemző vonalvezetést egy saját brand megjelenítésében. Alkalmi ruhák készítésével szeretnék foglalkozni. A menyasszonyi ruhák tervezésével és kivitelezésével úgy érzem, bőségesen ki tudnám használni kreativitásom és precizitásom.”
A Magyar Formatervezési Díj pályázat bírálóbizottságának értékelése Bettina pályaművéről:
A síkba kifeszített natúr és neonnarancs színű kompozíciók már-már grafikának tűnnek, de a legfontosabb tényező, az emberi test hozzáadásával folyamatosan mozgó́, alakváltoztató ruhadarabokká́ lényegülnek át. Átgondolt, komoly, precíz a design és a kivitelezés, de rafinált és játékos elemekkel oldja fel az öltözékeket, teszi leheletkönnyeddé és erőlködésmentessé. A kollekció́ első̋ ránézésre túlmutat ugyan a mindennapi öltözködés megszokott sémáin, de darabjai kellő intelligenciával és nyitottsággal egy ruhatár meghatározó szereplőivé emelhetők. A pályamunka izgalmas példája a különböző határterületek: a divat, a grafika vagy a képzőművészet határvonalainak elmosására, összeolvadására.