A Vodafone Magyarország három pályázattal indult a tavaly ősszel meghirdetett 3 Jó Cselekedet versenyen, amelynek 2015. január 22-én megrendezett díjátadó gáláján – a misztikus hármas szám jegyében – három kategóriában három díjat ítélt oda a vállalat számára a zsűri. A Hordozható Mobilhálózat program a „Legnagyvonalúbb jó cselekedet” kategóriában első, míg a „Legkreatívabb jó cselekedet” kategóriában második helyezést ért el, a Belső Főállású Angyal projekt pedig a „Legzöldebb jó cselekedet” kategóriában lett ezüstérmes.
Az idén első alkalommal megrendezett, 3 Jó Cselekedet elnevezésű versenyt szervező GAP Média Kft. legfőbb célja, hogy az arra érdemes ügyek megkapják az őket megillető nyilvánosságot és elismerést, inspirálva más vállalatokat is a jó példa követésére. A versenyre több mint 50 pályázat érkezett, s neves szakmai zsűri választotta ki a győzteseket összesen nyolc kategóriában. A Vodafone Magyarország összesen három díjat nyert, a Belső Főállású Angyal program második helyezést ért el, a Hordozható Mobilhálózat programot pedig egy arany és egy ezüstéremmel díjazta a zsűri.
„A nagyvállalatok tevékenysége a társadalomra, a gazdaságra, és a kultúrára egyaránt jelentős hatást gyakorol. A társadalmi jelenlét egyben kötelezettséget is jelent, megköveteli, hogy az üzleti tevékenység olyan értékek mentén szerveződjön, amelyek hasznosak a szűkebb és tágabb környezet számára.”- mondta Diego Massidda, a Vodafone vezérigazgatója. „Büszkék vagyunk arra, hogy a Vodafone folyamatos és aktív társadalmi szerepvállalásának két kiemelkedő példája, a Hordozható Mobilhálózat és a Belső Főállású Angyal Program kiérdemelte a 3 Jó Cselekedet díjat.” – tette hozzá.
A Hordozható Mobilhálózatról
A nemzetközi Vodafone Alapítvány a katasztrófák sújtotta területek megsegítésére hozta létre a világon egyedülálló, ún. Hordozható Mobilhálózatot, amelynek segítségével 40 perc alatt ingyenes kommunikációs hálózatot tud kiépíteni a mentőalakulatok és segélyszervezetek, illetve a túlélők számára. A mindössze három bőröndnyi helyet foglaló, kevesebb, mint 100 kg súlyú hálózatot a Vodafone Magyarország dolgozói, Pervai Csaba és Tóth Róbert hálózatüzemeltetési szakértők telepítették 2013 novemberében a Fülöp-szigetekre lesújtó Haiyan tájfun pusztítása után, a helyreállítás első lépéseként. Az állomás 29 napig üzemelt, ez idő alatt 1,4 millió SMS-t küldtek és 443 288 hívást bonyolítottak le segítségével. A szakértő páros elkötelezettsége azóta is töretlen. A Fülöp-szigeteki tapasztalatok alapján egy saját, hazai fejlesztésű hordozható mobilhálózat megépítésén dolgoztak szabadidejükben.
A Belső Főállású Angyal programról
A Vodafone — a nagysikerű Főállású Angyal program mintájára — saját munkavállalói számára indította el 2012-ben az ún. Belső Főállású Angyal programot. A kiválasztott munkavállalók önkéntesként részt vesznek egy, a távoli Afrikában megvalósuló hosszú távú projektben, amelynek célja a burai St. Joseph Árvaházban élő gyermekek és gondozóik életminőségének javítása.
Az önkéntesek egy mezőgazdasági szakértő segítségével 2013-ban kialakítottak az Árvaház mellett egy kísérleti gazdaságot annak érdekében, hogy a gyermekek egyhangú és tápanyagokban szegény étkeztetését felválthassa egy egészséges és változatos étrend, amelynek friss alapanyagait a gazdaság biztosítja. Fáradhatatlan munkájuknak köszönhetően évről-évre bővül és fejlődik a gazdaság, s mára megépült egy saját víztározó is. Az egy étkezésre elkészített élelem mennyisége a korábbi átlagosan 10-11 kg-ról mára 14-16 kg-ra nőtt, az alapanyagok jóval változatosabbak, vitamin és ásványi anyag tartalmuk jelentősen megnőtt.