Ha egy iparág, különösen a szórakoztatás területén több évszázados múlttal rendelkezik, magától értetődő, hogy számos legenda és érdekesség kötődik a nevéhez. Noha a kaszinók esetében ma sokan az olyan olyan platformokra gondolnak, mint a 7signs, azért az egész régebben kezdődött. Az első kaszinók jó 300 évvel a 7signs és társai színrelépése előtt megnyitották kapuikat.
Noha a fiatalabbak közül sokan nem is gondoltak még bele, hogy a 7signs és a hozzá hasonló platformok megjelenését milyen komoly történelem előzte meg, attól ez még így van. Olyannyira, hogy a játékok zöme, amelyekkel egy 7signs típusú oldalon játszhatsz, a hagyományos létesítményekből származik.
Sőt, nem csak a játékokról mondható ez el. Igaz, hogy ha benézel egy olyan oldalra, mint a 7signs, ott akár több ezer játék közül is tudsz választani, viszont a szabályok azok nem sokban változtak az évszázadok során.
A hagyományos értelemben vett kaszinózás a 16. században Olaszországban indult el és onnan terjedt el szerte a kontinensen. A telepesek jóvoltából azonban a 18. századtól kezdve megjelent Amerikában is és gyorsan meghódította azt a térséget is.
Olyannyira, hogy ma már sokkal többen hozzák összefüggésbe ezzel az időtöltéssel Las Vegast, mint Monte Carlót. Ennek azért az is az oka, hogy az amerikai város jóval nagyobb és a populáris kultúra révén sokkal több legenda alakult ki körülötte.
Mindenesetre, ha a kaszinó világ érdekességei kerülnek górcső alá, Monte Carlóban, Amerikában, sőt Makaóban is találni olyan dolgokat, amelyeket érdemes megismerni. Következzen most néhány ezek közül.
Las Vegas és a faji egyenjogúság
A faji megkülönböztetés elleni harcnak hosszú a története az Egyesült Államokban. Olyannyira, hogy az is megállapítható, hogy ez a mai napig tart. Las Vegas ebből a folyamatból pozitív példával vette ki a részét.
Igaz, hogy például a vegasi szállodában már a negyvenes években is felléptek színes bőrű sztárok, viszont a korabeli szabályok szerint ők nem játszhattak.
Ezen a téren 1955-ben történt változás, ekkor nyílt meg ugyanis a Moulin Rouge, ami az első olyan kaszinó volt, ahol nem volt semmiféle faji megkülönböztetés. A szállodában fellépő táncosok felkerültek a Time magazin címlapjára is. Igaz, ez a szálloda négy hónap után bezárt, viszont egy fontos precedenst teremtett.
Makaó az igazi főváros
Ha a szerencsejáték bevételeket veszed alapul, akkor elmondható, hogy ma már nem Las Vegas a világ szerencsejáték fővárosa. Ez azért van így, mert az amerikai város jó ideje nyitott a turisták felé, akiknek lehetőségük van rá, hogy kisebb tétekben is játszanak.
Ezzel szemben Makaó az a helyszín, ami az egyetlen kínai terület, ahol a kaszinózás legális. Éppen ezért a kínai üzletemberek ide járnak múlatni az időt és kiengedni a gőzt, ők pedig nem kis tétekben játszanak. A statisztikák szerint az itteni bevételeknek a háromnegyede származik az ún. high roller, vagyis nagy tétekben játszó játékosoktól.
Na és mi a helyzet a monacóiakkal?
Nos, akkor fedjük fel a címben rejlő kijelentés mögött valóságtartalmat is. Arról van szó, hogy Caroline monacói hercegnő az 1800-as években úgy döntött, a helyi polgárok nem játszhatnak a helyi kaszinóknak, mert a cél az, hogy ezek a bevételek a külföldiektől érkezzenek.
Cserébe az itteni állampolgárok mentesülnek a jövedelemadó fizetése alól, ezt a pénzt ugyanis a külföldiek szerencsejátékával biztosítja az állam.