A koreai divat hagyományát mutatja be a budapesti Koreai Kulturális Központ április 1-jén nyíló új időszaki tárlata, amelyhez egy tradicionális koreai eszközökkel dolgozó művészetterápiás workshop is kapcsolódik.
A dél-koreai művészek személyes élményein keresztül mutatja be a tradicionális öltözködési kultúrát a Hagyomány és divat: gyógyító utazás önmagunkhoz című tárlat, amely június 28-ig tekinthető meg – közölte a Koreai Kulturális Központ az MTI-vel.
Mint írják, Quack Gong Dzsu grafikus, művészetterapeuta és Ro Dzsu Hjun divattervező, divatszakember különféle médiumokkal, a vonalhúzás aktusán keresztül vallanak önismereti és gyógyulási útjukról. A művészek a tradicionális koreai viselet, a hanbok újraértelmezésére tesznek kísérletet, a ruha jellegzetességeire, különösképpen annak vonalvezetésére koncentrálva.
A páros kiállítást Sin Dzse Ho médiaművész videóinstallációja egészíti ki, amelyet a két másik művész munkái inspirálták. A tárlat arra keresi a választ, hogy miként fejeződik ki az én a ruhákban, valamint az installációk és a művészetterápia eszközeivel vizsgálja az önismereti úthoz kapcsolódó érzéseket, a személyek közti viszonyokat.
A kiállítás kísérőeseménye lesz Quack Gong Dzsu március 30-ai művészetterápiás workshopja, amelyen a résztvevők koreai hanji papír, selyem és más tradicionális koreai eszközök segítségével készíthetik el saját alkotásukat – olvasható a tájékoztatóban.